» Elektronické vrátniky
Elektronické vrátniky

 

 

sú systémy, ktoré dokážu sprostredkovať komunikáciu s návštevníkmi pri bráne, dverách a rôznych vysunutých prístupoch. Prostredníctvom jednoduchého telefónneho zariadenia, ktoré je pripojené na dverné jednotky. Väčšina budov dnes už disponuje elektronickými vrátnikmi a patrí medzi bežné vybavenie kancelárií aj domácností.


Elektronického vrátnika je možné napojiť aj elektrickým zámkom, ktorý vieme ovládať cez telefón, alebo použitím navoleného kódu, prípadne obyčajného tlačítka.


Elektronické vrátniky sa predávajú v dieloch a je nutné si ten správny poskladať podľa Vašich potrieb. Vyberáme vrátniky vždy s ohľadom na montáž zostavy podľa toho, či chcete zápustnú, teda pod omietku, prípadne povrchovú so strieškou alebo bez. Dôležitý je aj typ zostavy, či potrebujete vertikálnu alebo horizontálnu polohu a s ohľadom na povrchovú úpravu. Ďalšími dôležitými časťami, ktoré si treba premyslieť sú: typ voľby (priama, alebo kódovaná) a celkové množstvo účastníkov.

Elektronické vrátniky vieme deliť do dvoch hlavných skupín – sú nimi nezávislé systémy a systémy pre prepojenie s telefónnou ústredňou.

Prvý typ - nezávislé systémy - predstavujú vrátniky, ktoré disponujú tlačidlovým tablom, prípadne obsahujú klávesnicu, ktorými je možné vyzvoniť 1-xx miest /napríklad byty/. Vrátnika je možné vylepšiť video systémom, prípadne doplniť otváraním prostredníctvom čipovej karty.

Druhý typsystém pre prepojenie s ústredňou – fungujú ako obyčajné analógové telefóny, ktoré obsahujú 1 až 50 tlačidiel, prípadne číselnú tabuľu, prostredníctvom ktorej môžeme volať hociktorej klapke nachádzajúcej sa na telefónnej ústredni. Na podsvietenie menoviek, či tlačidiel je možné použiť sieťový napájač.

Výrazným plusom takéhoto systému je, že nie je nutné zapojiť špeciálne telefóny len na otváranie dverí, či na ovládanie zvončekových rozvodov. Niektoré z týchto systémov majú zapojené aj kamery, prípadne otváranie prostredníctvom čipov.

Občasným problémom po elektrických výpadkoch môže byť klapka na zapojenom vrátniku, ktorá sa zablokuje a nie je možné ju obnoviť ani po viacnásobných pokusoch. Jednoduchým riešením tohto problému je adaptér, ktorý vieme pripojiť medzi vedenie z vrátnika a klapku.

Pri všetkých elektronických vrátnikoch je možné vybrať, či ho potrebujeme na vonkajšie (outdoor), alebo vnútorné (indoor) použitie. Vrátniky na vonkajšie použitie sú väčšinou vyrábané z hliníka a odolávajú vode a nepriaznivému počasiu a do istej miery aj násiliu. Oproti tomu indoor vrátniky sa konštruujú z plastu, a je možné ich umiestniť prakticky kdekoľvek v miestnosti.

 

Dodávame a montujeme rôzne typy audio či video vrátnikov, aby sme vedeli čo najlepšie vyhovieť požiadavkám zákazníkov. Ak máte záujem o elektronického vrátnika na Váš objekt nás prosím kontaktujte, TU.

NTYyZWM4M